Zvolte si vhodnou stínící techniku

Kdo by neznal klasické žaluzie. Představují nejčastější způsob ochrany před přímým slunečním světlem. Jejich montáž je velice snadná, zvládne ji každý, alespoň trochu zručný kutil. Sortiment na trhu představuje obrovský výběr z mnoha odstínů barev a provedení, mohou být hliníkové, nebo v imitaci dřeva v šířkách 16, 25, 35, nebo 50 mm. Žaluzie je možné zajistit před dětmi bezpečnostní pojistkou a další nespornou výhodou je jejich nízká pořizovací cena a dlouhá životnost. Od vnitřních žaluzií však nemůžete očekávat dostatečnou ochranu před vznikajícím teplem ze slunečních paprsků.
stínění v jídelně

Látkové vnitřní rolety – spojení funkčnosti a estetiky

Vůbec nejstarším stínícím prvkem jsou látkové vnitřní rolety. Za svou dlouhou dobu působení prošly určitým vývojem a dnes je vhodně zvolená roleta spojením vkusného bytového doplňku s funkčním řešením ochrany proti slunci. Mohou se vzájemně kombinovat se závěsy a žaluziemi a lze je použít pro všechny typy oken. Moderním řešením, které se v domácnostech objevuje stále častěji, jsou tzv. japonské posuvné stěny. Dokážou místnost zastínit, vytvořit přepážku, zakrýt určitý prostor, a to často v nápaditém designu, který bytoví návrháři nabízí. Rolety a japonské stěny se zpravidla vyrábí na míru, vždy po dohodě se zákazníkem.

Venkovní rolety – komplexní ochrana před sluncem, větrem, deštěm a letní výhní

Kdo má možnost a dostatek prostoru vybudovat venkovní rolety, měl by tuto technologii volit jako jedno z nejvhodnějších řešení ochrany před slunečními paprsky. A nejen před sluncem, venkovní rolety dokonce rapidně sníží úroveň venkovního hluku, nepropustí do oken déšť, ani větrné poryvy. Dají se dobře kombinovat se sítí proti hmyzu, ale co je jejich největší předností? Ušetříte za provoz klimatizace, neboť brání průniku tepla z prohřátých okenních skel. Venkovní rolety rovněž spolehlivě chrání před UV zářením.
klasické žaluzie

Externí žaluzie – vhodný kompromis

Spolehlivou ochranu před zahříváním okenních skel od Slunce zajistí i venkovní žaluzie. V dnešní době jsou velice rozšířenou stínící technikou především pro snadnou a rychlou montáž a skutečně hmatatelný efekt jejich působení. Vyrábí se v mnoha barevných odstínech, které snadno sladíte s Vaším příbytkem. Záruka na montáž venkovních žaluzií bývá obvykle 4 roky.