Zahajte boj s přebytečnými kilogramy

Hubnutí je obrovským tématem, které se pravidelně otevírá, zejména po Vánocích, před plavkovou sezónou či před novým rokem. Pokud jste se i vy dostali do fáze, že nejste spokojeni se svou postavou a rádi byste se zbavily přebytečných kil, která vám ubírají na kráse, tak neváhejte vyzkoušet ketonovou dietu. Nejedná se o jednu z mnoha dalších nesmyslných diet, se kterými když přestanete, tak naberete všechno zpátky i s úrokem. Ketonová dieta je založena na fyziologických dějích v organismu, zejména na takzvané ketóze.

krevety se salátem

Ketóza je klíčem k úspěchu

Ketóza je stav, kdy váš organismus využívá energii nikoliv z glukózy, jakožto základního sacharidu, ale z tuků. Sacharidy se mu totiž nedostávají, nebo ne v dostatečném množství. Je to mnohem efektivnější, protože jak si možná pamatujete ze školních lavic, tuky v sobě skrývají více než dvakrát větší množství energie než sacharidy jako takové. Tuky jsou tedy efektivním palivem, které vám může pomoci zvítězit nad přebytečnými kily a jednou pro vždy se jich zbavit.

výpad na pravou nohu

Během ketózy bude vaše tělo potřebovat dostatek tuku, aby získalo potřebnou energii. Nyní si představte, co by se stalo, kdybyste ze svého jídelníčku dočasně vyškrtli sacharidy, aby se tělo přeorientovalo na tuky, ale zároveň i tuky. K čemu by došlo? Vašemu tělu by nezbývalo nic jiného, než se obrátit na své tukové zásoby a odebírat energii právě odsud. Jak asi tušíte, následuje hubnutí, a to velmi rychlé, efektivní, ale zároveň zdraví neškodné.

  • Shodíte přebytečné kilogramy i bez nepříjemného hladovění
  • Ketóza je fyziologický stav, nejedná se tedy o zdraví škodlivé hubnutí
  • Bez jojo efektu, pokud dodržíte všechny tři fáze ketonové diety
  • Vhodné pro všechny zdravé jedince, kteří se chtějí zbavit přebytečných tukových zásob
  • Díky zvýšení proteinů ve stravě nebudete hladovět, vaše svaly budou mít dostatek základní stavební hmoty a budete se cítit fyzicky i psychicky dobře