Kam za odpočinkem i turistikou

Hledáte ideální místo, kde si můžete odpočinout, ale v případě chuti i trochu zasportovat nebo vyrazit na pěší, či cyklistické výlety? Pak přijeďte do Lázní Bělohrad. Nejsou tak turisticky známé, jako západočeské lázně nebo třeba Luhačovice, nejsou velké, ale mají své kouzlo.

Nabízí zde mnoho druhů pobytů, i pro matky s dětmi po šestinedělí, které si chtějí odpočinout, shodit nabraná kila, zdravě se stravovat a udělat něco pro svoji krásu. Jsou nabízeny balíčky na jeden i více dnů, ideální i jako dárek pro někoho blízkého. Můžete si vyrazit na zkrášlovací pobyt s maminkou nebo kamarádkou nebo na romantický s partnerem. Více o nabídce se dočtete na .
lázeňské potřeby

Chladnými Vás nenechá ani blízké a vzdálenější okolí lázní. Hned u lázeňského resortu se nachází rybník Pardoubek, ve kterém se dá v létě koupat a je lemován různými dřevěnými sochami a dětskými hřišti. Zajímavý je také lázeňský park Bažantnice, kde se můžete věnovat různým sportovním aktivitám.

Lázně Bělohrad jsou součástí turistického regionu Podkrkonoší a v jejich blízkosti se nachází mnoho zajímavých kulturních, i přírodních památek.

· Hrad Pecka

Původně gotický hrad, ze šerého jsou jedinečné výhledy na okolní krajinu a Krkonoše. Nachází se v městečku Pecka, kde najdete i další architektonické památky.

· Hořice

Město, kde se nachází známá sochařská škola a konají se zde pravidelně sochařská sympozia. Ale také město motorkářů se známými závody „300 zatáček Gustava Havla“. Můžete zde obdivovat krásnou radnici, kostel, vrch Gothard, po kterém jsou rozesety pískovcové sochy a kde se nachází hlavní hřbitov se známým vstupním portálem. Jsou zde také dvě vyhlídkové věže, ze kterých se můžete pokochat okolními krásami.
pohoda u kávy

· Miletín

Městečko, ve kterém můžete navštívit rodný domek Karla Jaromíra Erbena a ochutnat známý regionální produkt Miletínské modlitbičky.

· Přehrada Les Království

Je to významná technická památka, která byla vystavěna v pseudogotickém stylu. Oblíbený cíl pěších a cykloturistů.