Dobijte si baterky!

Zima už dávno minula, nadešlo jaro, měli bychom se radovat, ale jde to stěží. Čím to? Zima nás ukolébala, obalovali jsme si nervy sladkostmi, dlouhé zimní večery trávili u televizorů, s pohybem jsme šetřili. Přišlo jaro. Radujeme se ze sluníčka, prodlužujících se dnů, ale cítíme únavu. Jsme ospalí, tak trošku leniví, dlouho nám trvá ranní probuzení. Nejraději bychom se zavrtali do pelíšku, schovali hlavu pod deku a dospávali bychom. Chybí nám energie. Příroda se probouzí a my bychom se měli probouzet s ní.
bruneta v trávě
Bohužel už nemáme instinkty, kteří měli naši předkové. Ti moc dobře věděli, jak se chovat v každém ročním období. Po pravdě řečeno, to měli kapku jednodušší, protože na jaře vykvetly stromy i květiny, v létě bylo teplo, na podzim přišly plískanice a v zimě úplně normálně sněžilo. Tak si naši předkové mohli vytvářet návyky a upevňovat si je. My to máme horší, protože roční období už nejsou to, co bývala. V zimě rozkvete venkovní kytka a v létě zase zmrzne.
Pokusme se obnovit své instinkty, poslouchejme řeč svého těla. A když to neumíme, nezbývá než si přečíst rady na internetu nebo vyposlechnout své prarodiče.
domácí limonáda
Zjara se probouzí země a probouzí se i naše tělo. K tomu bychom mu měli napomoci, byť třeba i tím, že se zamyslíme nad stravováním. Měli by bychom tělo zásobit vitamíny, ale v přirozené formě, abychom tělo nabudili. K tomu nám mohou napomoci i vyklíčená semínka. Ty jsou totiž plné enzymů, vitamínů, zdravých tuků, aminokyselin, prostě jsou životodárným přilepšením naší stravy. Přitom je to velmi jednoduchá a levná záležitost. K tomu, abychom byli svěží, potřebujeme i dostatek tekutin. Máte-li to velké štěstí, že znáte v blízkosti studánku, máte zpola vyhráno! Znám několik studánek, které navštěvuji a potkáváme se tam čím dál tím více s podobnými človíčky obtěžkáni nádobami, které plníme výbornou studánkovou vodou. Pakliže máte pocit, že u vás doma ve vodovodním řádu pitnou vodu „chlorují“, pořiďte si kvalitní filtry, které chlor, dusičnany, stopy antibiotik či další libůstky zachytí. Přidejte filtr i do sprchové baterie.
Nezapomínejte během dne po malých doušcích upíjet čistou vodu, zařaďte lehká jídla z kvalitních surovin, vyzkoušejte klíčení životodárných semínek a hlavně nastavte tvář a duši vykukujícímu slunci, které vám dodá energii i nezbytný vitamín D.
Prožívejte jarní dny s úsměvem, který vám dodá energii a pamatujte: Úsměv nic nestojí, ale znamená mnoho