Což takhle vzít si půjčku?

Konkrétně se jedná o tak zvanou peer-to-peer (přeloženo jako „rovný s rovným“) online službu, která zprostředkovává půjčování peněz mezi lidmi. Jmenuje se Zonky.cz. Určitě jste o ní už slyšeli, protože se často objevuje v televizních reklamách.
peníze a čas

Lidé půjčují lidem, levněji a s klidem

Jak vlastně funguje taková online půjčka od úplně cizích lidí? Jednoduše. Napíšete, kolik a na co si chcete půjčit. Může to být na nejrůznější věci – auto, bydlení, dovolená, vlastní projekt, refinancování, zdraví, vzdělání a spoustu dalšího. Navíc je Vaše žádost naprosto anonymní, takže nemusíte mít strach, že se k věřitelům dostanou Vaše osobní údaje. Měsíčně se splácí jedna splátka Zonkymu, který ji rozdělí lidem, kteří se na Vás složili. Jsou to lidé jako Vy, dokonce je nemusíte ani kontaktovat a oni Vás také ne.

Smlouva se uzavírá online bez zbytečného papírování a pouze se Zonky.

Lidem, kteří Vám půjčí své peníze, se říká investoři. Zaregistrují se a vybírejí si půjčky, do kterých chtějí investovat. Nejnižší možná investice je 200 Kč a nejvyšší 5 000 Kč. Úroky, které zaplatíte, nejdou bance, ale zpátky investorům, tím pádem si mohou takto něco vydělat.

Půjčit si můžete od 20 000 Kč do 500 000 Kč. Dále si volně nastavíte měsíční splátku a úrok, na který si věříte. Uvedu vám příklad. Kdybych si chtěla půjčit 20 000 Kč, splácet 990 Kč měsíčně za nejnižší úrok 3,99 %, za 21 měsíců bych měla splaceno a přeplatila bych pouze 1 178 Kč. Pro srovnání Vám mohu přiblížit svou současnou půjčku na 20 000 Kč od AirBank, kdy úrok mám od 6,99 %, budu splácet o jeden měsíc déle a přeplatím asi o 700 Kč více. Kdybych se o Zonky.cz dozvěděla dříve, nejspíš bych si půjčku vzala od nich.
dům z peněz

Myslím si, že to byl docela zajímavý a výhodný nápad založit společnost, kde si lidé mohou navzájem pomoci. Ohledně půjček si na internetu najedete spoustu informací, například na . Ale nejspíš doba společností jako Home Credit nebo Cetelem už dávno pominula.