Agresora paralyzujte a utečte

Jestliže jste se už stala obětí obtěžování a útočného jednání cizího muže, pak jste také již učinila příslušná opatření, abyste byla schopná se o sebe postarat v případě opakovaného obtěžování. To je v pořádku.
Pakliže ale nemáte žádnou zkušenost s útočníkem, potom se zamyslete nad prevencí. To proto, abyste nemusela zažívat neuvěřitelný strach.

grafity

1. Vyhýbejte se osamělým místům.
2. Mějte při sobě pepřový sprej, který Váš strach zmírní.

Někdy je opravdu těžkévyhýbat se osamělým místům, když z odpolední směny musíte projít kolem hustého křoví, které odděluje ulici, v níž bydlíte, od parku. Ani auto neprojede, protože se nejedná o rušnou ulici.

Ale mít v kabelce, nebo v kapse připravený pepřový sprej, to zvládnout můžete. A věřte, že ten Vám může zachránit i život. Útočníka dokonale ochromíte a získáte čas k útěku. Nejlépe hlasitému. Možná právě opodál bude někdo, kdo okamžitě zareaguje a zavolá Policii. Vy na to budete mít čas až doma.

Když už se zmiňujemeo domově. Ani tam se s pepřovým sprejem při ruce bát nemusíte. Vaše noci se mohou stát klidnějšími. Vaše cesty domů z práce budou určitě stejně tak klidnější. Vy budete mít při ruce první pomoc při nepříjemném střetu.

Vy ale určitě máte i strach z toho, že nepřiměřeně ublížíte druhému člověku. Pacifista se ve Vás rozhodně nezapře. To teda ne. Ale z toho strach také nemusíte mít. I když je paralyzující pepřový sprej určitý druh zbraně, Vy nikoho nezabijete.

vandalismus

Vy jen ochromíte agresora.
Obranný pepřový sprejzpůsobí
· podráždění dýchacích cest útočníka, který povede ke kašli,
· podráždění očí, které může způsobit dočasnou slepotu.

Horší by bylo, kdybyste vlastnila opravdovou zbraň střelnou, nebo bodnou. Tam určité vážnější zranění agresora hrozí. Ale kdo by Vás mohl nařknout z nepřiměřené obrany proti útočníkovi, který má evidentně větší sílu a který by Vás lehce přemohl. Vy byste se neměla bát toho, že byste při sebeobraně zranila člověka, který Vám chce ublížit. Nebuďte blázen!